Turnaje

Turnaj Zasmečuj deťom zdravie vznikol z iniciatívy mladého chalana Mateja Tótha. Matej vo svojich 18 rokoch ochorel na leukémiu a po roku liečby sa rozhodol, že chce pomáhať. Miloval volejbal a preto tento svoj sen spojil práve s týmto športom.

V roku 2011 zorganizoval nultý ročník volejbalového turnaja Zasmečuj deťom zdravie. Hrali trojice proti sebe a vyzbieralo sa 1700 €, ktoré putovali na onkologické oddelenie v detskej nemocnici v Banskej Bystrici.

Turnaje boli každý rok spojené s vystúpeniami spevákov a rôznymi atrakciami pre divákov. Cieľom bolo prilákanie aj ľudí, ktorí nie sú hráči volejbalu. Každoročnou súčasťou turnaja bola aj Afterparty.

Matej organizoval svoj turnaj rok čo rok na Sokolských ihriskách v Kremnici. Každý rok sa na nich zúčastňoval ako organizátor aj ako hráč. Až na rok 2016 kedy sa prvý krát nezúčastnil. Turnaj organizoval z nemocničného lôžka, kde sa už tretí krát liečil na leukémiu. Tento rok mu s organizáciou pomáhal jeho bratranec a vyzbieralo sa úžasných 4098€, ktoré rovnako ako každý rok pred tým putovali k deťom na onkologickom oddelení. Nestihol sa z tohoto úspechu turnaja tešil, pretože pán týždňov po turnaji navždy odišiel.

Jeho myšlienka tu však ostala. Myšlienka pomáhať a priniesť trošku šťastia a dobra na miesta, kde šťastie a úsmev je nedostatkový tovar. Jeho rodina a blízky priatelia sa rozhodli v turnaji pokračovať. V roku 2017 sa turnaj organizoval znova. Prvý krát však niesol názov Zasmečuj deťom zdravie – Memoriál Matej Tótha. Tento rok už turnaj nemal len dva dôvody svojej existencie, ale tri.  Turnaj vznikol za cieľom zahrať si volejbal a pomôcť tam, kde to je potrebné. V roku 2017 sa z týmto dôvodom pridal ešte jeden dôvod, a to aby sa na Mateja nezabudlo.

V roku 2017 sa na turnaji vyzbieralo vyše 7500 € a organizátori veria, že táto suma sa rok čo rok bude navyšovať.

Maťova rodina a blízky priatelia založili občianske združenie, ktoré je zamerané na organizáciu tohoto turnaja a veria, že práve takto sa im podarí turnaj rok čo rok posúvať na vyššiu úroveň.

Tento rok sa turnaj bude konať 1-2. 9.2018. Pre veľký záujem hráčov, sme sa rozhodli pre dva dni a veríme, že spolu dokážeme vyzbierať viac peňazí ako minulý rok. Rozhodli sme sa, že tento rok peniaze nepoputujú len na onkologické oddelenie v detskej nemocnici, ale aj na hematologické oddelenie JIS pre dospelých. Počas Maťovej liečby sme na tomto oddelení strávili nie málo času a vďačíme mu, že sme tu Mateja mali aspoň o trošku dlhšie.

Veríme, že spolu s Vami sa nám podarí náš cieľ a to prekonať vyzbieranú sumu z minulého roku.

Ďakujeme 🙂